Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

O gimnastyce artystycznej - nasze podejście do prowadzenia zajęć

Gimnastyka artystyczna na poziomie wyczynowym to bardzo wymagająca dyscyplina sportu. Nie każde dziecko ma predyspozycje aby uprawiać ją na poziomie mistrzowskim. Czy to jednak oznacza, że należy porzucić marzenia i w ogóle nie zajmować się tą dyscypliną? Oczywiście nie!

Dlaczego gimnastyka artystyczna?

Gimnastyka artystyczna to bardzo specyficzna dyscyplina sportu, zupełnie niepodobna do innych. Po pierwsze to dyscyplina uprawiana tylko przez dziewczęta. Po drugie, łączy ona w sobie elementy tańca, gimnastyki, akrobatyki i ćwiczeń siłowych. Gimnastyka artystyczna zaczęła zdobywać masową popularność od połowy lat ’80. W 1984 roku po raz pierwszy stała się dyscyplina olimpijską. Dzięki temu pokazy ćwiczeń ze wstążka, piłka, skakanka i obręczą w czasie transmisji z Olimpiady oglądały miliony widzów. Mogli się przekonać jest to piękna, atrakcyjna i emocjonująca dziedzina sportu.

Uprawianie gimnastyki artystycznej kształtuje zwinności i prawidłowej postawy a także wyrabia wrażliwość muzyczną i umiejętność poruszania się z wdziękiem. Która młoda kobieta nie chciałaby się tego nauczyć?

W Akademii Sportu Olimpia dziewczęta mają szansę poznać tajniki gimnastyki artystycznej według naszego autorskiego programu, który pozwala każdemu dziecku trenować rekreacyjnie, w zgodzie ze swoimi własnymi możliwościami fizycznymi.

Gimnastyka artystyczna dla każdego!

Gimnastyka artystyczna na poziomie wyczynowym to bardzo wymagająca dyscyplina sportu. Nie każde dziecko ma predyspozycje aby uprawiać ją na poziomie mistrzowskim. Czy to jednak oznacza, że należy porzucić marzenia i w ogóle nie zajmować się tą dyscypliną? Oczywiście nie! W Akademii Sportu Olimpia wprowadzamy dziewczęta w świat gimnastyki artystycznej w formie zabawy świetnego sposobu na kształtowanie kobiecego wdzięku. Nie mamy ambicji by z każdej zawodniczki wyrosła mistrzyni Polski. Nikogo nie wykluczamy a motywujemy i zachęcamy!

Indywidualne podejście – klucz do sukcesu

Staramy się, by dziewczynki nie tylko wypracowały piękną sylwetkę, ale i polubiły gimnastykę artystyczną oraz same siebie. Dopiero wtedy gdy mamy indywidualne podejście do dziecka, udaje się wzniecić w nim prawdziwą pasję i zaangażowanie. Dlatego dostosowujemy się do możliwości każdego dziecka osobno. Dlatego też kładziemy nacisk na indywidualna pracę z rodzicami, bez wsparcia których nie da się skutecznie zaszczepić w dziecku miłości do sportu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Najważniejszym elementem w prowadzeniu zajęć dla nas jest bezpieczeństwo dzieci. Nie tylko sami przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, ale wpajamy je dzieciom. Reguły bezpiecznego treningu przypominamy zawsze na początku każdych zajęć. Korzystamy tylko z atestowanego sprzętu, a każdy z trenerów ma dogłębną wiedzę związaną z bezpiecznym prowadzeniem treningów.

Zajęcia z pasją

Prowadzenie zajęć z gimnastyki artystycznej jest naszą pasją – lubimy co robimy, dlatego robimy to z wielką przyjemnością i zaangażowaniem. Trenerki same przez wiele lat zajmowały się gimnastyką artystyczną od najmłodszych lat. Wiele z nich odnosiło sukcesy w skali krajowej i międzynarodowej. Przekazujemy dzieciom własną pozytywną energię, by miały do zajęć takie same podejście jakie mamy my. Z nami dzieci będą ćwiczyć z radością

Zapraszamy !